Wojownicy Maryi złożyli przysięgę w klasztorze salezjanów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Twitter.com/delestoile / Twitter.com/delestoile

W klasztorze salezjanów w Niepokalanowie przysięgę w liczbie 120 mężczyzn złożyli Wojownicy Maryi. W mszy świętej przewodniczył ksiądz Dominik Chmielewski. Uroczyście mianował każdego członka wspólnoty, dotykając mieczem bok. O całym wydarzeniu poinformował Bartłomiej Pejo z partii KORWiN.

We wtorek odbyła się uroczysta msza podczas, której Wojownicy Maryi zostali mianowani na członków wspólnoty. Przyrzeczenie na krzyż składało 120 mężczyzn, którzy zostali mianowani przez księdza Dominika Chmielewskiego.

Zobacz także: Nagonka na Roberta Bąkiewicza: „Ciągłe wezwania do sądu, wizyty policji, telefony od służb, włamanie do samochodu”

“Przyrzekam być wiernym Jezusowi, aż do oddania całego swojego życia Jemu jako mojemu Panu i Zbawicielowi przez ręce Maryi jako pierwszej Damie mojego serca. Przyrzekam walczyć ze swoim grzechem i z głównymi moimi wadami i stawać się nieustraszonym w walce z szatanem i wrogami Zbawienia” – relacjonował Bartłomiej Pejo, członek partii KORWiN.

Napisał on także w poście na Facebooku, że – “To armia na nasze czasy – modlitwą różańcem, a jak trzeba w obronie wiary i rodziny, i mieczem” – chwaląc inicjatywę.

https://www.facebook.com/bartlomiejpejo/posts/2284505105134186

Wojownicy Maryi to wspólnota męska, która powstała pod przewodnictwem salezjanina ks. Dominika Chmielewskiego, duszpasterza akademickiego. Aby stać się wojownikiem, trzeba zdać egzamin oraz przystąpić do tzw. “przyrzeczenia miecza”. Miecz, który trzymają w dłoniach mężczyźni, symbolizuje bezwzględną walkę z grzechem i szatanem.

WP/FB

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY