MW: Spełnijmy marzenie kombatantki [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W studiu Mediów Narodowych gośćmi redaktora Michała Jelonka byli przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej – Marcin Kowalski i Piotr Pomykała. Oprócz swojej działalności narodowej są również założycielami fundacji “Wczoraj i jutro”. Wspierają oni swoją pracą kombatantkę narodową, 103-letnią Marie Mirecką-Loryś.

Marcin Kowalski z Zarządu Głównego MW potwierdza aktywność społeczną legendarnej już działaczki narodowej Marii Mireckiej-Loryś – “Pani Maria żyje cały czas swoją działalnością społeczną” – wtórował mu Piotr Pomykała – “Gdy pojechaliśmy do Racławic, to Pani Maria opowiadała nam o planach swojego kolejnego wyjazdu. W tamtym roku poleciała do Chicago, do swojej rodziny”.

Czytaj więcej: kpt. Maria Mirecka-Loryś „UB chciało mnie aresztować. Musiałam uciekać za granicę” [WIDEO]

Fundacja “Wczoraj i jutro” chce zaadaptować stary, rodzinny dom kombatantki na muzeum i centrum edukacyjne, które jest marzeniem Marii Mireckiej-Loryś – “Rok temu przeniosła się do Domu Ojców Bonifratów uważając, że potrzebuje jednak stałej opieki. Pani Maria zwierzyła się nam, że pragnie, aby jej dom pozostał takim centrum działalności narodowo-społecznej”.

“Jako, że nie jest ona pełnoprawną właścicielką domu postanowiliśmy uzbierać kwotę 200 tysięcy na zakup domu z działką od członka jej rodziny” – informują członkowie MW oraz założyciele fundacji.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki funduszy na Centrum Edukacyjne im. rodziny Mireckich TUTAJ

Całość wywiadu można zobaczyć w materiale poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY