CD Projekt RED inkasuje wysoki wzrost na giełdzie – znany aktor promuje polską grę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzięki kolejnej zapowiedzi najnowszej superprodukcji polskiej wytwórni gier komputerowych i konsolowych CD Projekt Red zainkasowało 5 procentowy wzrost na giełdzie papierów wartościowych. Wszystko to za sprawą Cyberpunk 2077, który ukarze się w przyszłym roku oraz Keanu Reeves będący jednym z superbohaterów w grze.

W miniony weekend w Los Angeles miały miejsce targi gier komputerowych E3. Pojawił się na nich również polski producent gier CD Projekt Red – znany z takiej produkcji jak Wiedźmin 3, który robił furorę na całym świecie.

W Polsce zaczyna brakować wody w kranach – gminy apelują o racjonalność

Na targach został zaprezentowany najnowszy trailer polskiej superprodukcji Cyberpunk 2077. W końcowej scenie widzowie zobaczyli komputerową twarz Keanu Reevesa, wcielającego się w postać jednego z bohaterów najnowszej odsłony CD Projekt Red.

Sam zainteresowany wszedł po zakończeniu zapowiedzi na scenę w imponującym stylu. Wywołał on wielkie poruszenie na widowni. Zapowiedział on także datę wydania gry, która będzie miała miejsce 16. kwietnia 2020 roku.

CD Projekt o krok od bycia największym graczem na giełdzie

Inwestorzy na giełdzie papierów wartościowych bardzo pozytywnie odebrali taką kooperację polskiego producenta gier z znanym z m.in. Matrixa aktorem. Spółka zaliczyła 5 procentowy skok notując swoją rekordową wartość w postaci 22 mld złotych. Za akcję polskiej firmy zapłacić trzeba obecnie 232 złote.

Cena za Cyberpunk 2077 ma wynieść w dniu premiery ma wynieść 199 zł za standardową wersję na komputer. Na konsole wyniesie ona 269,99 zł. Natomiast edycja kolekcjonerska ze specjalną figurką oraz z steelbook oraz artbook w twardej oprawie kosztować będzie, aż 749, 99 zł.

buisnessinsider.com.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY