REKLAMA

W Polsce zaczyna brakować wody w kranach – gminy apelują o racjonalność

W Polsce zaczyna brakować wody w kranach – gminy apelują o racjonalność

W ostatnich dniach w Polsce odczuwalne są upały. Z tego powodu społeczeństwo zużywa więcej wody niż zwykle. Ten fakt mocno odczuwają samorządy gminne, które coraz bardziej nagłaśniają problem deficytu wodnego. Wystosowano prośby, by nie podlewać ogródków za dnia.

REKLAMA

W Polsce przez wysokie temperatury dochodzi do problemów w rozprowadzaniu wody po miejscowościach. Gminy borykają się z deficytem wody, gdyż społeczeństwo w tych dniach zużywa jej więcej myjąc samochody czy podlewając ogrody.

Czytaj więcej: Bąkiewicz nie odpuszcza profanacji Mszy Świętej: „Złożyliśmy zawiadomienie”

W Skierniewicach doszło do tego, że w miniony weekend wody zabrakło w kranach. Na ulicach pojawiają się beczkowozy, z których mieszkańcy mogą czerpać drogocenny płyn dla człowieka. Monitoruje się również wpływ warunków pogodowych na osoby starsze.

Nie tylko w Skierniewicach odnotowywano problemy z dostępem do wody. W kilku innych gminach także, choć nie tak radykalnie jak je brak. W gminie Pomiechówek na Mazowszu mieszkańcy otrzymują informację o zakazie podlewania ogrodów w godzinach 8-22. Obowiązywać on będzie, aż do odwołania.

W innych gminach w Polsce również, rozesłano podobne komunikaty informujące mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie pokładów wodnych. W gminie Przemęt w Wielkopolsce podaje się do wiadomości publicznej – „Apeluje się, aby ograniczyć zużycie wody na inne cele takie jak np. podlewanie trawników, napełnianie basenów, mycie samochodów, podlewanie upraw rolnych itp”.

W najbliższych dniach przez kraj przejdzie kolejna fala upałów. Temperatury na termometrach sięgną w okolicach 34 stopni Celsjusza w cieniu. Zalecane jest wypicie w ciągu dnia od 2 do 3 litrów wody.

wp

REKLAMA

Komentarze