Za oszustwa trafi za kratki – 45 zarzutów dla nastolatki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Posiadająca wiele kont bankowych i e-mailowych 19-nastolatka usłyszała zarzuty. Młoda kobieta za ich pomocą wystawiała telefony na sprzedaż, lecz do kupujących nigdy one nie docierały. Takim sposobem oskarżona wzbogaciła się o 21 tysięcy. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności za oszustwa.

Na terenie gminy Międzyrzecz zatrzymano 19-letnią kobietę, która podejrzewana jest za oszustwa. Gorzowska policja postanowiła dzisiaj poinformować o sprawię opinie publiczną. Jest to efekt kilkumiesięcznych prac mundurowych, których od listopada 2018 roku otrzymali pierwsze przesłanki.

Czytaj więcej: Do mediów wyciekł nowy program PO. Brzmi nieprawdopodobnie!

Gorzowska policja zagłębiając temat doszła do wniosku, że w kilku komendach w Polsce są podobne zgłoszenia. Dziewczyna na portalu ogłoszeniowym wystawiała telefony na sprzedaż, lecz nigdy nie wysyłała ich kupującym otrzymując wcześniej za nie pieniądze.

“Przyjmowała wpłaty i początkowo utrzymywała kontakt z klientami. Policjanci ustalili, że może posiadać około 150 kart SIM. Odbiorcy urządzeń przelewali pieniądze na różne konta, których podejrzana miała kilka” – powiedział podkom. Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji.

W ten sposób nastolatka wzbogaciła się o ponad 21 tys. zł. Policjantom udało się ustalić jej prawdziwe dane osobowe. Do zatrzymania 19-latki doszło 17 grudnia ubiegłego roku w małej miejscowości w gminie Międzyrzecz, gdzie młoda kobieta się ukrywała. Młodej kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY