Czystki na Twitterze – portal usuwa prawicowe konta związane z ustawą 447

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

To prawdziwa rzeź prawicowych kont na Twitterze. Portal społecznościowy zdecydował się usunąć profile, które przestrzegały przed ustawą 447 i roszczeniami żydowskimi.

O blokadzie prawicowych kont poinformował portal Tysol. Zablokowano m.in. @KatynMemorialJC – informujące o działaniach podejmowanych dla obrony Pomnika Katyńskiego w Jersey City, konto @Reparations4POL – zajmujące się kwestią zaległych niemieckich reparacji dla Polski, konto @GerDeathCamps – zajmujące się zwalczaniem fake newsów na temat tzw. „polskich obozów”, konto @StopAct447 – zajmujące się sprawą amerykańskiej ustawy JUST 447, konto @PMI_Online (Polish Media Issues) – zajmujące się zwalczaniem fake newsów na temat Polski w internecie.

Czytaj także: Nazwała na Twitterze transseksualistę mężczyzną. Policja aresztowała ją na oczach dzieci

W maju zeszłego roku Twitter postanowił zawiesić ponad 70 milionów kont. Oficjalna wersja brzmi, że Twitter gwałtownie nasilił swoją walkę z fałszywymi i podejrzanymi kontami, zawieszając ponad milion profili dziennie w ciągu ostatnich miesięcy, chcąc w ten sposób zmniejszyć przepływ dezinformacji na platformie.

Tempo zawieszeń kont, które Twitter potwierdził firmie Post, wzrosło ponad dwukrotnie od października, kiedy to firma ujawniła pod naciskiem Kongresu, jak Rosja wykorzystywała fałszywe konta do ingerowania w amerykańskie wybory prezydenckie. Twitter zawiesił ponad 70 milionów kont w maju i czerwcu, a jego tempo utrzymało się w lipcu, zgodnie z danymi, które podała platforma.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY