REKLAMA

Nazwała na Twitterze transseksualistę mężczyzną. Policja aresztowała ją na oczach dzieci

Nazwała na Twitterze transseksualistę mężczyzną. Policja aresztowała ją na oczach dzieci

REKLAMA

Kate Scottow została aresztowana na oczach swoich dzieci i zamknięta w celi na siedem godzin po tym, jak nazwała transseksualistę mężczyzną.

38-letnia Kate Scottow została aresztowana w domu w obecności dzieci (córka z autyzmem i niemowlę). Do aresztowania matki doprowadził donos „działaczki transseksualnej” Stephanie Hayden – informuje na Twitterze Adam Gwiazda.

REKLAMA

Zostałam aresztowana za molestowanie, bo źle się do kogoś zwróciłam [to misgender] na TT – zdążyła napisać 38-letnie matka zanim policja skonfiskowała jej komórkę i laptopa. Tuż po tym w Internecie rozgorzała dyskusja na temat wolności słowa w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej: Czystki na Twitterze? Portal usunął w ciągu dwóch miesięcy 70 milionów kont

Aresztowania kobiety dokonało trzech policjantów. Matkę zatrzymano na 7 godzin w celi, zrobiono jej zdjęcie, pobrano DNA i odciski palców, zabrano komórkę i laptopa. Ponad dwa miesiące po jej aresztowaniu nie miała telefonu komórkowego ani laptopa.

Kate Scottow dla portalu dailymail.co.uk skomentowała ostatnie zdarzenia – W moim domu zostałam aresztowana przez trzech funkcjonariuszy, na oczach dziesięcioletniej, autystycznej córki i karmionego piersią 20-miesięcznego syna. Zostałam zabrana bez potrzebnych mi produktów sanitarnych. Aresztowano mnie za nękania i złośliwe komunikaty na Twitterze.

Hayden postanowiła oskarżyć 38-latkę o „prześladowanie, rasizm, homofobię i oszustwo”. Sąd wydał zakaz „odnoszenia się do Hayden jako do mężczyzny” i wiązania jej z jej „dawną męską tożsamością”.

dailymail.co.uk
REKLAMA

Komentarze