Izraelski polityk znów atakuje Polskę. Skandaliczne oskarżenia: “Polscy pomocnicy w Zagładzie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po raz kolejny padły skandaliczne słowa na temat Polski ze strony izraelskich polityków. Jair Lapid po raz kolejny atakuje Polskę. Oskarża kraj m.in. o współudział w Holokauście.

“Hitleryzm był ideologią niemiecką, ale obozy powstały przy czynnej pomocy Polaków. Polacy współpracowali przy tworzeniu i prowadzeniu obozów zagłady, Polacy wydawali Żydów Niemcom i tym samym wysyłali ich na śmierć” – powiedział polityk dla Onetu.

Lapid jest członkiem Ksenetu, to lider izraelskiej partii Yesh Atid, izraelski korespondent w Europie. To także były minister finansów. Lapid już raz oskarżył Polskę o współudział w Holokauście oraz współpracę z Niemcami.

Izraelski polityk domaga się, aby Polacy zwrócili Żydom mienie pożydowskie: “Było wielu polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy ratowali Żydów i jesteśmy im za to po wsze czasy wdzięczni. Ale czy można udawać, że nie było polskich pomocników w obozach zagłady? Oczywiście, byli! Nie przypadkiem hitlerowcy stworzyli swoje centrum zagłady w Polsce”.

Zobacz także: Światowa organizacja żydowska poddaje ostrej krytyce protesty przeciwko roszczeniom

“Polacy są katolikami i wiedzą, że w Starym Testamencie napisano: “Czy zabiłeś i wziąłeś w posiadanie?”. Nie można mordować ludzi i mówić, że chce się odziedziczyć własność zamordowanych. Ta własność powinna zostać zwrócona ocalałym z Holokaustu i ich rodzinom, ponieważ jest to ich własność. Jeśli wykonuje się na kimś egzekucję bez powodu, to czy można domagać się również własności tej osoby? To jest jak dodawanie zniewagi do rany. Rząd polski musi sobie z tą kwestią poradzić” – powiedział Lapid.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY