Polscy piłkarze nie będą mogli zjeść mięsa! Szabat przeszkodą w listopadowym meczu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do Jerozolimy udała się delegacja z Polskiego Związku Piłki Nożnej. 16. listopada Polscy piłkarze zagrają z Izraelem w meczu eliminacyjnym do ME 2020. Trwają aktualnie poszukiwania odpowiedniego hotelu oraz ustalanie menu posiłków przez kucharza polskiej kadry. Przez szabat nasi kadrowicze nie mogą spożyć posiłków mięsnych.

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował z czym zmierzą się polscy piłkarze podczas wyjazdu do Izraela – “Chcemy uszanować zwyczaje i zasady gospodarzy, ale jednocześnie zapewnić jak najlepsze warunki naszym piłkarzom. Dlatego to dla nas spore wyzwanie organizacyjne”.

Zobacz także: Elan Carr ponownie w Polsce: Jego zadaniem jest walka z antysemityzmem

Polska delegacja odwiedziła cztery hotele w Jerozolimie, z którego wybiorą najodpowiedniejszy. Wbrew pozorom zadanie nie należy do najłatwiejszych, gdyż na czas szabatu żydzi nie pracują przez co windy hotelowe są zaprogramowane tak, aby zatrzymywały się na każdym piętrze, ponieważ nie można wciskać przycisków.

Kucharz kadrowiczów Tomasz Leśniak, będzie miał natomiast za zadanie przygotować specjalne potrawy na ten dzień by uszanować zwyczaj nie jedzenia mięsa oraz produktów zwierzęcych w szabat przez żydów.

“Tych składników nie możemy również zabrać ze sobą. Nasz kucharz przygotuje specjalne menu i skonsultuje je z przedstawicielami wybranego hotelu, czy dane potrawy są możliwe do przygotowania. To jednak pewne utrudnienie, bo część piłkarzy jest przyzwyczajona do zjedzenia w dniu meczu określonego posiłku” – ocenił Jakub Kwiatkowski.

W tabeli grupy G prowadzi Polska, która w dwóch meczach zgromadziła komplet sześciu punktów. Po cztery mają Izrael i Macedonia Północna. Na czwartym miejscu jest Słowenia (2 pkt). Bez punktu pozostają Austria i Łotwa.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK 

pap/dziennik

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY