REKLAMA

Elan Carr ponownie w Polsce: Jego zadaniem jest walka z antysemityzmem

Elan Carr ponownie w Polsce: Jego zadaniem jest walka z antysemityzmem

W dniach 7-9 maja przybędzie do Polski oraz Węgier specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA, Elan Carr. W kwietniu został zaprzysiężony na Specjalnego Pełnomocnika ds. Monitorowania i Walki z Antysemityzmem. Spotka się on z rządami krajów, organizacjami żydowskimi i ich liderami.

Elan Carr przybył do Polski już 1. maja, gdzie wziął udział w Międzynarodowym Marszu Żywych obchodzonego w Oświęcimskim obozie zagłady. W najbliższych dniach ponownie zawita do naszego kraju.

Polska inteligencja mordowana przez Niemców

Wczoraj i dziś specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA przebywa na Ukrainie, gdzie odwiedził m.in. pomnik upamiętniający mord na 70 tys. żydów w Babim Jarze – „Specjalny wysłannik złożył dziś szacunek ofiarom pomordowanym w Babim Jarze, podczas II Wojny Światowej”.

Redaktor naczelny portalu „Najwyższy CZAS!” Tomasz Sommer uważa, że nie uznanie przez rząd PiS tego delegata za persona non-grata, będzie dowodem na obłudę w sprawie ostatnich wypowiedzi dotyczących roszczeń żydowskich.

12. maja specjalny pełnomocnik do walk z antysemityzmem, uda się do Brukseli spotkać się z belgijskim rządem. Porozmawia także z lokalnymi organizacjami żydowskimi oraz z ich liderami. Dwa dni weźmie udział w Europejskiej Konferencji Rabinów.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK 

nCZAS

REKLAMA

Komentarze