Michał Dworczyk: “Ustawa przeciwko odszkodowaniom na najbliższym posiedzeniu Sejmu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk poinformował podczas audycji w radiowej Trójce, że szykowana jest ustawa przeciwko wszelkim odszkodowaniom wojennym. Zostanie ona przedstawiona na najbliższym posiedzeniu Sejmu w dniach 1-17 maja b.r.

Michał Dworczyk potwierdził, że deklaracje Premiera Mateusza Morawieckiego wygłoszone podczas spotkania w Pułtusku, będą miały realne odzwierciedlenie w dokumencie prawnym. Ustawa przeciwko wszelkim odszkodowaniom wojennym jest aktualnie opracowywana, a jej szczegóły zostaną przedstawione na posiedzeniu Sejmu.

Zobacz także: Stanisław Michalkiewicz: W co gra PIS w sprawie roszczeń?

“Pamiętamy o tragicznych losach polskiego narodu w trakcie II Wojny Światowej, dlatego nie będzie zgody na wypłatę odszkodowań z naszej strony” – wspominał niedawno na Twitterze Premier Morawiecki.

Szef Kancelarii Premiera powiedział – “W maju jest zaplanowane posiedzenie Sejmu. Na nim wszyscy zainteresowani w tej sprawie będą mogli poznać szczegóły zapowiadanych zmian”.

Stwierdził także, że ewentualne roszczenia mogą dochodzić ze strony Niemiec, powiedział jednak, że – ”na pewno nie jest winna nikomu żadnych odszkodowań. Polska była ofiarą. Polacy ponieśli olbrzymią daninę krwi i nie są winni spłaty żadnych zobowiązań”.

“Dla nas nie rodzi to żadnych skutków prawnych” – określił wymiar prawny amerykańskiej ustawy JUST/447 o roszczeniach żydowskich, Michał Dworczyk.

Prezydent USA Donald Trump podpisał w maju 2018 roku ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST). Dotyczy ona restytucji mienia ofiar Holokaustu.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK 

PR24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY