“Jest skrajnym cynikiem, albo jest niedouczony” – ks. Isakowicz-Zaleski ostro o Tusku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski / fot. Wikimedia Commons

Ks. Isakowicz-Zaleski ostro skomentował słowa Donalda Tuska na temat profanacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej: “Albo jest skrajnym cynikiem, albo jest po prostu niedouczony jako historyk”.

“Albo pan Donald Tusk jest skrajnym cynikiem, albo jest po prostu niedouczony jako historyk. Przecież w tej sprawie nie chodzi o tęczę jako zjawisko atmosferyczne, które jest na wielu historycznych i współczesnych obrazach, ale o swiadome i celowe zniekształcenie Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej, który dla milionów wierzących jest bardzo ważnym elementem religijnym. ” – zaznaczył duchowny na portalu społecznościowym Facebook.

“Co więcej, to zniekształcenie jest wykorzystywane w celach ideologicznych i wyszydzania ludzi wierzących. I jeszcze, gdy w podobny sposób celowi swiadomy zniekształcano i wykorzystywano do walki ideologicznej symbole religgi żydowskiej czy muzułmańskiej czy jakielkowiek innej, to tez był przeciwko temu protestował” – ostro komentuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Czytaj także: Ks. Isakowicz-Zaleski o Unii Europejskiej: “Ma dziś wymiar antychrześcijański”

Przypominamy, że w sieci trwa zmasowany atak lewicowych działaczy odnośnie publikacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w koronie z symboliką ruchu LGBT+. W związku z tym została zatrzymana Elżbieta Podleśna, która rozklejała plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Boskiej.

Sprawę skomentował Tusk, który twierdzi, że plakaty nie obrażają uczuć religijnych: “Odnotowałem, że zatrzymana dziękując w internecie za wsparcie jakimś swoim przyjaciołom, napisała: jestem bardzo zmęczona, ale przede wszystkim w głowie mi się to wszystko nie mieści. Powiem szczerze, mi też to się nie mieści w głowie”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY