REKLAMA

Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o Unii Europejskiej: „Ma dziś wymiar antychrześcijański”

Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o Unii Europejskiej: „Ma dziś wymiar antychrześcijański”

Ks. Isakowicz-Zaleski w dzisiejszym wywiadzie dla portalu DoRzeczy.pl wypowiedział się na temat Unii Europejskiej. Jasno stwierdził, że obecny kształt UE jest antychrześcijański.

REKLAMA

Ks. Isakowicz-Zaleski podkreślał w wywiadzie, że ideologia UE jest nie do przyjęcia. Duchowny zaznaczył jednak, że wspólne dbanie o bezpieczeństwo czy ułatwienia gospodarcze i swobodny przepływ towarów są „jeszcze do przyjęcia”.

„Z drugiej strony Unia staje się coraz bardziej lewicowa i co gorsza nietolerancyjna wobec niepoprawnych poglądów (…) Tu jednak coraz mocniej wchodzi ideologia. To jest już tak szeroka gama wszelakich zakazów i nakazów, że otwartym jest pytanie, jak daleko w tym się Unia posunie.” – mówił ksiądz portalowi DoRzeczy.pl

Jak zauważył duchowny: „Ta ideologia, która dziś dominuje w Unii Europejskiej jest wręcz antychrześcijańska”. Według księdza większość partii, które mają w słowie „chrześcijańska” nie ma nic wspólnego z religią i chrześcijaństwem. Zaś sama polityka jest dyskryminująca dla katolików.

Czytaj także: Ks. Isakowicz-Zaleski w obronie niepełnosprawnych dzieci. Ostre słowa do premiera

Według duchownego za dzisiejszy kształt Unii Europejskiej odpowiada w pewnej części imigracja: „Do wszelkich form chrześcijańskiej aktywności religijnej podchodzi się tam wrogo. Modlić na ulicy bez przeszkód mogą się muzułmanie. A chrześcijanom utrudnia się nawet prowadzenie procesji.”

11 maja ulicami Warszawy przejdzie duża ogólnopolska manifestacja #STOP447 w obronie Polski i Polaków przed bezspadkowymi roszczeniami żydowskimi.

Zobacz także:

dorzeczy.pl
REKLAMA

Komentarze