Zdeptano i połamano krzyż w polskim kościele

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Kwidzyniu w katedrze św. Jana Ewangelisty doszło do profanacji. Zdeptano i połamano krzyż, a także do wody święconej dolano alkohol. Sprawców do tej pory nie odnaleziono. Proboszcz prosi o modlitwę przebłagalną za ten akt zniewagi wiary katolickiej.

Trzeciego maja, gdy Polscy katolicy obchodzili święto Matki Bożej Królowej Polski, a także 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. maja, doszło do profanacji w jednej z polskich katedr. Nieznani sprawcy zdeptali krzyż oraz dolali do kropielnicy z wodą święconą, alkohol.

Korwin-Mikke ostro o politykach: „Dostają pieniądze od Żydów”

“W godzinach popołudniowych w kruchcie przy wejściu znaleźliśmy zniszczony i podeptany krzyż, a do kropielnicy wlana została jakaś silnie pachnąca ciecz, najprawdopodobniej alkohol” – powiedział x. proboszcz Ignacy Najmowicz.

Duchowny parafii św. Jana Ewangelisty tłumaczył, że aktu profanacji dokonano w takim miejscu, gdzie nie sięga “wzrok” kamery, a także w czasie intensywnych odwiedzin turystów – “Nie wiemy, kto jest sprawcą, ponieważ kamery, które są w naszej świątyni, nie obejmują tego miejsca. W związku z dniem wolnym wokół kwidzyńskiej katedry przechadzało się wielu turystów i zwiedzających, więc to także utrudnia wskazanie sprawcy bądź sprawców”.

“Nie wiemy także, co kierowało takimi ludźmi. Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy może opętana. Musiał się jednak kierować jakąś nienawiścią” – stwierdził x. Ignacy Najmowicz.

Na następny dzień po akcie profanacji krzyża, odbywały się nabożeństwa przebłagalne. Ksiądz proboszcz z parafii św. Jana Ewangelisty prosi także o modlitwę w intencji sprawców tego aktu barbarzyństwa, prosząc Boga o przebaczenie i nawrócenie dla nich.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK 

gosc/nczas

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY