Alarm bombowy w 122 szkołach nie naruszył egzaminu maturalnego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot: Krzysztof Łokaj

Komisje egzaminacyjne w 122 szkołach powiadomiły CKE o otrzymanej informacji na temat ładunku. Placówki zawiadomiły odpowiednie służby do weryfikacji sygnału. Alarm bombowy nie przeszkodził uczniom w napisaniu egzaminu maturalnego. Wiadomość okazała się być fałszywa.

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że 122 placówki otrzymały drogą mailową wiadomość o umieszczonych ładunkach wybuchowych. Po zbadaniu szkół przez odpowiednie służby, alarm bombowy okazał się być fałszywy.

Czytaj więcej: Kaczyński zapowiada, że Polska nie zapłaci roszczeń. Bąkiewicz mówi „sprawdzam”

W 61 placówkach egzamin rozpoczął się zgodnie z harmonogramem, czyli o 9:00, po uprzednim sprawdzeniu pod kątem ładunków wybuchowych. Natomiast w 57 szkołach, egzamin musiał się rozpocząć z opóźnieniem.

W trzech placówkach sprawdzanie lokali przez służby odbywało się już podczas trwania egzaminu dojrzałości. Na ten czas uczniowie musieli przerwać swoje czynności. Po poszukiwaniach ładunku, zdający powrócili do rozwiązywania zadań.

Mniej szczęścia mieli uczniowie jednej placówki, gdzie trzeba było przeprowadzić ewakuację budynku. Tym samym egzamin został przerwany . Zostanie on przeprowadzony w czerwcu.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK 

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY