REKLAMA

Kaczyński zapowiada, że Polska nie zapłaci roszczeń. Bąkiewicz mówi „sprawdzam”

Kaczyński zapowiada, że Polska nie zapłaci roszczeń. Bąkiewicz mówi „sprawdzam”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na wiecu w Pułtusku powiedział, że Polska nie będzie wypłacała żadnych odszkodowań za II Wojnę Światową. Odpowiedział mu Robert Bąkiewicz.

REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość szybko zauważyło, że temat roszczeń żydowskich wobec Polski jest dla nich niewygodny i obciąża ich wiarygodność. Szczególnie po ujawnieniu przez red. Michalkiewicza tajnej notatki ze spotkania ambasadorów Polski i USA.

Jarosław Kaczyński w Pułtusku odniósł się do kwestii wysuwanych wobec Polski roszczeń, lecz widoczne jest jak bardzo nie chciał użyć słowa „żydowskie”. Pytanie dlaczego, skoro wszyscy wiemy kto te zobowiązania wysuwa.

-Są zobowiązania finansowe wobec Polski i wobec Polaków, a Polska żadnych zobowiązań nie ma

Na te słowa odpowiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, który już 11 maja organizuje w Warszawie duży protest przeciw ustawie 447 i roszczeniom żydowskim.

Panie Prezesie w takim razie zapraszam na Marsz #STOP447 11 maja godz.14.00 do W-wy pod KPRM. Polacy będą tam protestować przeciw roszczeniom żydowskim. Powinniśmy połączyć wszystkie siły, aby ratować naszą Ojczyznę!

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na tydzień przed marszem można odczytywać jako próbę skanalizowania buntu i demobilizacji Polaków ws. roszczeń żydowskich. Nie dajmy się jednak oszukać po raz kolejny. vv

TWITTER.COM

REKLAMA

Komentarze