Konfederacja broni mieszkańców Pruchnika: “Nie dopuścimy by byli prześladowani”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konfederacja broni mieszkańców Pruchnika. Jak podkreśla Robert Winnicki działacze Ruchu Narodowego prowadzą własne śledztwo ws. nagonki na mieszkańców w związku z tradycyjnym sądem nad Judaszem.

Przypominamy, że od kilku dni trwa nagonka medialna na mieszkańców Pruchnika za sąd nad Judaszem, czyli tzw. Judaszkami. “Histeria, jaką wokół tego rozpętała izraelska prasa, spowodowała reakcję ministra Brudzińskiego, który zaczął wyzywać uczestników tej żartobliwej tradycji od idiotów i rasistów.”

“Dziś topienie Judasza jest przedmiotem śledztwa prokuratury. Ludzie są przesłuchiwani, wzywani na policję, a teraz mają być stawiane zarzuty” – podkreśla prezes Ruchu Narodowego.

“Na gwizdnięcie prasy żydowskiej stawiają się dziś ministrowie i biskupi. Na gwizdnięcie prasy żydowskiej potępiają, odcinają się i grożą bliżej niesprecyzowanymi konsekwencjami tym dzieciom z Pruchnika” – podkreślał natomiast Grzegorz Braun.

Czytaj również: Spalenie “flagi” UE. Szef Młodzieży Wszechpolskiej domaga się nagrody od policji

“Nasi działacze są w kontakcie z mieszkańcami. Będziemy bronić tych ludzi, których polskie władze, oglądające się na zagranicę, chcą ciągać po sądach, skazywać czy to na grzywny, czy na inne reperkusje za kontynuowanie tej tradycji. Konfederacja będzie bronić tych ludzi.” – zapowiadał Robert Winnicki podczas konferencji prasowej.

“Rozmawiałem z jednym z nich dzisiaj telefonicznie. Ten człowiek jest zszokowany, że wokół tego, co odbywało się w Pruchniku od dekad, od zawsze, wywiązała się teraz taka histeria” – dodał poseł.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY