KOD przeszkadzał uczniom w egzaminach. Nauczyciele z ZNP… bili im brawo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Działacze KOD postanowili zepsuć gimnazjalistom wczorajszy egzamin. Przed oknami, gdzie przebywali uczniowie puścili przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów.

Jak podaje portal dorzeczy.pl – do działaczy KOD mieli wyjść strajkujący nauczyciele, którzy zaczęli… bić brawo za przeszkadzanie w egzaminie.

O akcji poinformowali sami działacze Komitetu Obrony Demokracji. Filmik z wydarzenia krąży także w mediach społecznościowych: “W Gorzowie przed jednym z gimnazjum, w czasie pisania przez młodzież egzaminu, KOD/KE puszczali przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów. Strajkujący nauczyciele ZNP wyszli do nich, bili im brawa i dziękowali.”

Czytaj także: Rodzic chce pozwać Broniarza za protest nauczycieli

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzucił propozycję rządu odnośnie podwyżek, którą natomiast przyjęła NSZZ “Solidarność”. Strajki w oświacie trwają już od kilku tygodni. Tym razem protest rozpoczął się w większości szkół.

Zagrożone były egzaminy gimnazjalne – większość szkół miała problem ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnej. Do komisji zgłaszali się chociażby nauczyciele akademiccy – przez co uczniowie mogli przystąpić do pisania egzaminu.

“W całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji. W reszcie szkół egzaminy się odbyły” – poinformowała na konferencji prasowej szefowa MEN Anna Zalewska.

Według Związku Nauczycielstwa Polskiego w strajku uczestniczyło nawet 74,29 proc. szkół oraz przedszkoli. Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało natomiast, że protestuje 48,5 proc. szkół i placówek.

medianarodowe/dorzeczy
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY