Rozzuchwaleni Żydzi znów atakują Polskę! Chcą od nas wyłudzić 300 mld $: “Usłyszałam wiele obietnic od polskich prezydentów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YT/WJRO

Światowa Organizacja Żydowskich Restytucji ponad tydzień temu zamieściła na Faceebooku i Twitterze filmiki, na których żydzi opowiadają historie o swojej własności, utraconych podczas II wojny światowej. WJRO stawia sobie za cel uświadomienie społeczeństwa o potrzebie restytucji mienia żydowskiego.

Filmik z 1 kwietnia b.r. inaugurujący kampanie pod hasłem “Opowieść o mojej własności” to historia żyda z Warszawy, Yaroma Sztykgolda – “Czego chcę od Polski? Niemcy zniszczyli, a Polacy znacjonalizowali to, co pozostało. Chcę, żeby oddali to, co zabrali. Moja rodzina była bardzo bogata” – rozpoczyna opowiadanie.

Czytaj więcej: Rodzic chce pozwać Broniarza za protest nauczycieli

“Udawaliśmy, że jesteśmy tacy sami, jak wszyscy dookoła. Kiedy getto płonęło, wszyscy poszli patrzeć, jak palą się Żydzi. Ja też poszedłem. Wojna skończyła się i wróciliśmy do Warszawy. Wszystko było zburzone. W ciągu ostatnich kilku lat ludzie zaczęli upominać się o jakieś odszkodowanie” – kontynuuje dalej swój wywód starszy mężczyzna.

“To odszkodowanie to łańcuch spajający całą tę historię. Moje dzieci cierpiały przeze mnie. To im się należy. Ja? Ja mam 82 lata. Szalom Izrael” – kwituje na koniec Yoram Sztykgold.

Kolejna opowieść, tym razem kobiety imieniem Lea Evron również ma na celu wymuszenie na Polsce pieniędzy – “Mam piękne wspomnienia z dzieciństwa. Byłam małym dzieckiem, miałam zaledwie 5 lat, kiedy zmieniło się całe moje życie. Jestem ocaloną z Holokaustu. Straciłam całą rodzinę. Przeżyłam tylko ja i moja matka. Ale odebrano nam wszystko. Spotkałyśmy kobietę, która powiedziała, że Hitler obiecał im zabić wszystkich Żydów, a oni znowu tu przychodzą”. 

“Od 1988 roku, kiedy Polska stała się demokratycznym państwem, staram się odzyskać fabrykę i dom mojego ojca. Usłyszałam wiele obietnic od polskich prezydentów. Do dziś nieruchomość nie została mi zwrócona. Nigdy się nie poddam. Nazywam się Lea Evron. Jestem ocaloną z Holokaustu. To jest opowieść o mojej własności” – żali się kobieta.

Żydzi okraszają każdy materiał dźwięki wywierające nastrój współczucia tak, aby oglądający przyłączyli się do ich akcji. W narracji Polska jest przedstawiana jako najgorszy potwór i winowajca holokaustu. Implikuje się Polakom żal do Hitlera za nie wymordowanie wszystkich żydów. Akcja związana jest z amerykańską ustawą 447.

Żydowska akcja roszczeniowa przybiera na sile. Wykorzystuje się do tego faktycznych spadkobierców, którzy mają problemy z odzyskaniem nieruchomości (tak samo jak mają je Polacy), żeby zmusić Polskę do wypłacenia gigantycznego haraczu z tytułu mienia bezspadkowego. I taki jest rzeczywisty cel akcji „Opowieść o mojej własności”.

wprawo.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY