Wraz z ziemniakami do Polski – historia afgańskiego imigranta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

22-letni Afgańczyk został zatrzymany przez polską Straż Graniczną. Chciał on dotrzeć do Francji wraz z transportem ziemniaków. Ukrył się wśród nich. Został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Kierowca ciężarówki wjeżdżając na parking w miejscowości Zawadka Brzostecka usłyszał dziwne odgłosy wydobywające się z naczepy. Po wezwaniu policji okazało się, że wraz z transportem ziemniaków przybył afgański imigrant.

Czytaj więcej: Bandera wybielany w ukraińskiej telewizji publicznej

22-letni mężczyzna ukrywał się przez 4 dni wśród przewożonych ziemniaków. Tyle trwała trasa wiodąca od Grecji przez Bułgarię, Rumunię, Węgry i Słowację. Do naczepy dostał się przy załadunku towaru.

“Przez cztery dni nie opuszczał naczepy. Miał suchy prowiant, którym się żywił. Pytany o cel swojej podróży twierdził, że chciał dotrzeć do Francji i tam się osiedlić” – oznajmiła rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, mjr SG Elżbieta Pikor.

Organizatorzy tranzytu nielegalnych imigrantów otrzymali od zatrzymanego mężczyzny tysiąc euro za dotarcie do Francji. Został on umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku na okres 3 miesięcy.

W bieżącym roku to trzeci przypadek przekroczenia granicy nielegalnie z kierunku południowego (Słowacji) w ukryciu. W styczniu br. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili ukrytych w transporcie jabłek dwóch ob. Afganistanu, a w lutym – również ujawniono dwóch Afgańczyków którzy nielegalnie dotarli do Polski w transporcie soi z Serbii.

rmf24/bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY