Działacze Kukiz’15 przechodzą do Konfederacji: “Nie chcemy iść na kompromisy z Kukizem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Śląskie struktury okręgu 29 Kukiz’15 przeszły do Konfederacji: “Nie mogliśmy sobie pozwolić, żeby iść na jakiś kompromis z Kukizem” – informuje Sebastian Dziębowski, radny w Zabrzu.

Działacze z trzech miast, Zabrza, Bytomia i Gliwic, kilkadziesiąt osób, podjęli w sobotę decyzję o rozwiązaniu kół K’15 na tym terenie i przejścia do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Wśród nich jest jedyny radny z Kukiz’15 w mieście powyżej 100 000 mieszkańców (Zabrze) – Sebastian Dziębowski.

“Ta sytuacja pokazuje, że Konfederacja jest tą formacją, która przyciąga, która staje się coraz bardziej znacząca na polskiej scenie politycznej. To wskazuje na to, że to właśnie ten kierunek jest tym, który uważają za słuszne ruchy wolnościowe, narodowe, patriotyczne” – poinformował poseł Jacek Wilk.

Sytuację komentuje także rady Sebastian Dziębowski, który przeszedł z Kukiza do Konfederacji: “Każdy z nas wierzył w to, że ta oddolność i transparentność w Kukiz’15 będzie czymś ważnym. Niestety zostało to zniszczone. Ostatnią taką rzeczą była lista do europarlamentu, na którą się nie zgadzaliśmy. Rozmawialiśmy, pisaliśmy oświadczenia w tej sprawie. Niestety posłowie i lider grupy zaakceptował pewną kandydatkę, która jest dla nas bardzo kontrowersyjna”.

Czytaj również: Formacja Kukiz’15 może nie wystartować w majowych eurowyborach: “Odeszli narodowcy i nie ma kto zbierać podpisów”

“Nie mogliśmy sobie pozwolić, żeby iść na jakiś kompromis. – na koniec dodał, że jest to dla wszystkich niełatwa decyzja, ale struktury gliwickie chcą dalej kontynuować swoją pracę i zachęcają wszystkich do podjęcia takiego samego kroku, dołączenia do Konfederacji” – podkreśla radny.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY