Kraków: Rezolucja wymierzona w Barbarę Nowak odrzucona!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay

Rada Miasta Krakowa odrzuciła projekt rezolucji zaprezentowanej przez Artura Buszka z Nowoczesnej. Inicjatywa ta – dotycząca “walki” z tzw. mową nienawiści – to atak na Barbarę Nowak, która stanęła w obronie polskich dzieci. Głosowanie poprzedziła debata, podczas której doszło do skandalicznej decyzji wiceprzewodniczącego.

“Rezolucja w sprawie wyeliminowania mowy nienawiści z systemu oświaty i przywrócenia należytego nadzoru na placówkami edukacyjnymi na terenie województwa małopolskiego” została odrzucona stosunkiem głosów 24:19. Żaden radny nie wstrzymał się od głosu.

Małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak swoimi wypowiedziami wywołała wściekłość środowisk lewicowo-liberalnych. Stanowczo sprzeciwiła się demoralizacji dzieci i “edukacji” seksualnej według wytycznych WHO. Od tygodni trwa na nią medialna nagonka. Do odwołania pani kurator chciała przyczynić się część krakowskich radnych.

Czytaj również: Barbara Nowak: „Nie damy się zastraszyć w walce o dobro naszych dzieci!”

Skandaliczna decyzja

Przed głosowaniem miała miejsce debata poświęcona zaprezentowanej rezolucji. W imieniu Stowarzyszenia “Rodzice Chronią Dzieci”, zabrała głos pani Magdalena Czarnik. Ostrzegła ona rodziców i nauczycieli przed wprowadzaniem pseudo-edukacji proponowanej przez WHO. Przypomniała ona o konferencji nt. AIDS, która odbyła się w 2005 roku w budynku Urzędu Miasta. Były na niej prezentowane wulgarne ulotki, które propagowały m.in. homoseksualizm.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Sławomir Pietrzyk (Klub Przyjazny Kraków) przerwał wypowiedź pod pozorem “braku związku z tematem debaty”. Pani Czarnik chciała kontynuować wystąpienie. Na polecenie wiceprzewodniczącego została wyprowadzona siłą przez straż miejską.

Po tym zajściu, wiceprzewodniczący dopuścił do zabrania głosu Piotra Podleckiego, nauczyciela i ojca siedmiorga dzieci. Podlecki ironicznie “pogratulował” radnemu za te decyzję.

“Chciałem państwu “pogratulować” tego, co zrobiliście, tzn. zrzucenia z mównicy kobiety, która jest pisarką, dziennikarką i jednym z najbardziej znanych ekspertów w kwestiach rodziny, w dziedzinie, o której mówimy. To najlepsza rzecz, jaka mogliście zrobić dla nas, rodziców. Bardzo dziękujemy, bo jutro wszystkie media w Polsce będą opowiadały o waszej tolerancji” – “chwalił” radnych Podlecki.

Źródło: pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY