Koniec ze zmianami czasu – PE zadecydował

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com

Parlament Europejski zadecydował aby rozpocząć gruntowne negocjacje z krajami, które mają wprowadzić przepisy w 2021 roku. Skończy się okres przestawiania zegarków dwa razy w roku.

Koniec z przestawianiem czasu w zegarkach jest podyktowane badaniami, z których wynika, że ma to szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie. Również nie przynosi to żadnych korzyści. W dniach po zmianie czasu dochodzi do większej ilości wypadków drogowych i zawałów serca, gorsze wyniki w szkołach mają także uczniowie.

Czytaj więcej: Po nagraniu z Dulkiewicz straciła pracę. Domaga się odszkodowania

Europosłowie liczą na szybkie rozmowy pomiędzy Parlamentem, Komisją i Radą oraz, że ostateczne przepisy zostaną wypracowane do kwietnia b.r. Polska i parę innych krajów z czasem letnim ostatni raz przestawi zegarki w 2021 roku.

Piotr Palutkiewicz z Agendy Polskiej stwierdził w dla Polskiego Radia – “Sens zmiany czasu był u początku XX wieku. Jeszcze w trakcie pierwszej wojny światowej, kiedy gospodarka, zakłady pracy i wykorzystanie energii wyglądały inaczej. Wówczas wyliczono i udowodniono, że zmiana czasu przynosi korzyści”.

Polska liczy, że inne kraje przyjmą czas letni. Rządy państw muszą się porozumieć w tej kwestii, by nie doszło w Unii do różnych stref czasowych.

PolskieRadio24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY