Ks. Isakowicz-Zaleski w obronie niepełnosprawnych dzieci. Ostre słowa do premiera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Ks. Isakowicz-Zaleski broni świetlic terapeutycznych dla niepełnosprawnych dzieci. W ostrych słowa do premiera Morawieckiego zwraca uwagę na dramat wychowanków: “Dla rządu i PFRON są to groszowe oszczędności, a dla tych osób to życiowy dramat”.

“Panie Premierze, dlaczego przy wprowadzaniu Piątki Morawieckiego i Piątki Kaczyńskiego obcina Pan dotację na Świetlice Terapeutyczne Fundacji im. Brata Alberta dla 185 niepełnosprawnych dzieci intelektualnie, co powoduje likwidację tych placówek? Czy zdaje sobie Pan sprawę jaka to jest tragedia dla tych dzieci i ich rodzin? ” – pisze duchowny na Facebooku.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2271785706435213&id=100008114164039

Świetlice Terapeutyczne działają w Trzebini, Lubinie, Otłoczynie, Chrzanowie i Radwanowicach. Głównym celem działalności rehabilitacyjnej prowadzonej w świetlicy jest przygotowanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do samodzielnego funkcjonowania zgodnie z potrzebami, możliwościami i zainteresowaniami.

Apel do premiera Morawieckiego popierają także rodzice. W specjalnym liście skierowanym do rządu podkreślają, że wiadomość o zamknięciu świetlic ich przeraziła.

Czytaj również: Ks. Isakowicz-Zaleski o zatrzymaniu Polaków we Lwowie: “Władze chcą wziąć odwet na polskim ruchu kibicowskim”

“Chcemy wiedzieć, dlaczego osobom niepełnosprawnym tak trudno żyje się w naszym kraju, zwłaszcza w środowisku wiejskim i małomiasteczkowym. Chcemy wiedzieć, dlaczego prawa osób niepełnosprawnych nie są respektowane. Chcemy wiedzieć, dlaczego dobre działania organizacji pozarządowych skierowane do osób niepełnosprawnych są niszczone przez tzw. cięcia budżetowe, gdy powinny być chronione i dofinansowane w odpowiedni sposób” – zaznaczają w liście.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY