O. Rydzyk nie odpuszcza! Gross pozwany za “zażartego antysemitę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jan Tomasz Gross pozwany za znieważenie o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja. Doniesienie do prokuratury złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i przemocą.

“Wszyscy wiemy, że dyrektor Radia Maryja tworzy wiele piękna i często mówi o wielkiej tragedii Żydów podczas II wojny światowej. To jest wręcz niedopuszczalne, żeby na forach międzynarodowych mówić, że o. Tadeusz Rydzyk jest zażartym antysemitą, bo to nie jest prawda” – podkreśla Ryszard Nowak, przewodniczący OKOpS.

Przypominamy, że w lutym Jan Tomasz Gross uczestniczył w konferencji “Nowa polska szkoła Holokaustu”. Podczas swojego wystąpienia nazwał o. Rydzyka “zażartym antysemitą”. Słowa Grossa o dyrektorze Radia Maryja nagłośniły m.in. francuskie media.

Czytaj również: Gross znów szokuje! O Polakach: “Jak Hutu wobec Tutsi”. O premierze: “Trzeba mieć świra”

To nie pierwsze antypolskie wystąpienie Grossa. Dzięki jego pseudobadaniom amerykański Newsweek stwierdził, że Polska jest winna… Holokaustu. Autor tekstu, Orlando Crowcroft, zwraca uwagę, że podczas II wojny światowej część Polaków kolaborowała z Niemcami. I to ma być jednym z dowodów współodpowiedzialności polskiej za zbrodnie na Żydach.

dorzeczy/medianarodowe
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY