REKLAMA

Gross znów szokuje! O Polakach: „Jak Hutu wobec Tutsi”. O premierze: „Trzeba mieć świra”

Gross znów szokuje! O Polakach: „Jak Hutu wobec Tutsi”. O premierze: „Trzeba mieć świra”

W burzy rozpętanej przez Izrael w sprawie nowelizacji ustawy o IPN dyskusja przeniosła się na postawy Polaków podczas II wojny światowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć głosu Jana Tomasza Grossa, który po raz kolejny przekroczył wszelkie granice. 

Gross komentował burzę wokół nowelizacji ustawy o IPN w wywiadzie na łamach skrajnie lewicowej „Krytyki Politycznej”. Badania opinii publicznej pokazują, że większość Polaków uważa, że Polacy bardziej ucierpieli niż Żydzi podczas okupacji. Morawiecki po raz któryś już mówi coś podobnego. Trzeba mieć świra, żeby coś takiego powiedzieć. – stwierdził Gross.

REKLAMA

Jemu się pomyliła Dania z Polską. Gdzieś tam się dowiedział, że Danii postawili drzewko w Yad Vashem i on teraz wszędzie mówi, że brakuje nam jednego drzewka. Mało tego, że mamy tam najwięcej, ale jednego brakuje, dla Polski. Morawiecki nie wie, co tu się działo. – dodał.

Gross przedstawił też szokującą tezę co do postawy Polaków w Powstaniu Warszawskim. Jego zdaniem powstańcy zabili mniej niż 30 tys. Niemców, ale za to zabili rzekomo dużo więcej Żydów. Parokrotnie, by nie powiedzieć wielokrotnie więcej. – twierdzi. Nie wiadomo, na czym oparł tak szokującą tezę.

Zdaniem Grossa, Polacy w czasie II wojny światowej zachowywali się jak ludobójcy. Zachowywaliśmy się tak samo jak Litwini czy Ukraińcy wobec Żydów, jak Hutu wobec Tutsi w Rwandzie, Serbowie wobec Chorwatów w Jugosławii, Chorwaci i Serbowie wobec Bośniaków i tak dalej. Sąsiedzi na całym świecie, kiedy nadarzy się okazja, mordują się nawzajem. – stwierdził.

wprost.pl
REKLAMA

Komentarze