Scheuring-Wielgus nie wystartuje z list KE. Przejmie ją Wiosna?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że nie wystartuje do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. Nieoficjalnie mówi się, że ma być kandydatką partii Wiosna Roberta Biedronia.

Scheuring-Wielgus podała tę informację podczas konferencji prasowej w Sejmie. Posłanka stwierdziła, że w sprawie startu z list KE kilkukrotnie spotykała się z Grzegorzem Schetyną oraz innymi liderami sojuszu. Nie doszła jednak do porozumienia z władzami Koalicji.

Grecy nie chcą imigrantów – budują ogromne krzyże, aby ich odstraszać

W zeszłym tygodniu usłyszałam, że jestem kłopotem dla Koalicji Europejskiej. Ja nie chcę być kłopotem dla kogokolwiek, szczególnie jeżeli mówimy o znaczeniu Polski w UE. Jeżeli obciążeniem dla koalicji jest to, że walczę o godność osób gwałconych i molestowanych przez księży, jeżeli obciążeniem dla KE jest to, że spotkałam się w Watykanie z papieżem Franciszkiem, to szanowni państwo, ja nie chcę być w grupie takich – powiedziała Scheuring-Wielgus.

Posłanka prowadzi rozmowy w sprawie startu w wyborach z liderem Wiosny Robertem Biedroniem. Zapewniła, ze decyzję o kandydowaniu podejmie samodzielnie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY