Samorządy nie posiadają kompetencji zmian programu nauczania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szef KPRM, Michał Dworczyk zapowiedział sprzeciw rządu wobec treści programu nauczania nie będących zatwierdzonych przez MEN, a które starają się wprowadzać samorządy.

Na antenie Polskiego Radia Michał Dworczyk mówił, ze to MEN ustala program nauczania – “Samorządy odgrywają bardzo ważna rolę, ale akurat kompetencji tutaj nie mają” – zaznaczył.

Czytaj więcej: Państwo pomaga masowo ściągać tanią siłę roboczą z Wietnamu

“Będziemy jednoznacznie przeciwstawiać się, gdyby pojawiły się próby wprowadzania do szkół treści, które są niezgodne z programem zaakceptowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej” – powie

Podkreślił jasno, że to się dotyczy każdego – “Wszyscy powinni o tym pamiętać”.

Echo konwencji Prawa i Sprawiedliwości

https://medianarodowe.com/wielka-katastrofa-boeinga-nikt-nie-przezyl-wsrod-ofiar-sa-polacy/

Stanowisko zaprezentowane jest ostatnia konwencją PiS przed wyborami do europarlamentu podczas, której Jarosław Kaczyński mówił o obronie rodziny i wartości przez nią prezentowanych.

“Zagrożeniem jest atak na rodzinę i to atak przeprowadzony w sposób najgorszy z możliwych, bo jest to w istocie atak na dzieci” – zaznaczył Prezes PiS.

Według Prezesa Jarosława Kaczyńskiego w centrum stosowanej socjotechniki jest seksualizacja dzieci – “Trudno to nazwać wychowaniem; to nie jest wychowanie, to jest właśnie socjotechnika mająca zmienić człowieka” – podkreślił.

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY