Sekretarz NATO o Polsce: Jest przykładem dla innych krajów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg przebywa wizytą w Warszawie. Spotkał się z Premierem Mateuszem Morawieckim oraz Prezydentem Andrzejem Dudą. Wizyta związana jest z 20-leciem Polski w sojuszu Północnoatlantyckim.

Sekretarz powiedział na konferencji w Warszawie, że nasz kraj dobrze wypełnia warunki członkowskie w NATO – “Polska stanowi przykład dla wielu krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego, inwestując 2 proc. PKB w obronność”.

Czytaj więcej: Czarne chmury nad Trumpem – kolejny współpracownik z zarzutami i karą więzienia

Przebywający na debacie o 20-leciu Polski w NATO, Jens Stoltenberg podkreślił zasługi naszego państwa – “Polska pomaga wzmacniać sojusz. (…) Uczestniczy w licznych misjach NATO”.

Suwerenna decyzja Polski

Sekretarz Generalny NATO stwierdził, że przystąpienie Polski do sojuszu było słuszne – “Przystąpienie Polski do NATO jest i było dobre dla Polski i również dla sojuszu”.

https://medianarodowe.com/tumanowicz-pragniemy-aby-europa-wrocila-do-swoich-korzeni/

“Polska jest objęta gwarancjami bezpieczeństwa NATO oraz wspierana jest obecnością wojskową” – zaznaczył wyraźnie Stoltenberg.

“Polska jest też miejscem, gdzie zostanie zlokalizowana część amerykańskiego systemu tarczy antyrakietowej” – dodał.

Szef NATO przebywał w piątek w Warszawie na debacie z udziałem byłej sekretarz stanu USA Madeleine Albright, szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem.

PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY