Biskupi wydali oświadczenie ws. karty LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ episkopat.pl

Biskupi z archidiecezji warszawskiej oraz warszawsko-praskiej sprzeciwiają się wprowadzeniu specjalnej karty LGBT przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W oświadczeniu biskupi dziękują rodzicom za obronę chrześcijańskich wartości.

Biskupi dwóch diecezji warszawskich w swoim oświadczeniu przypomnieli, że osobom należy udzielać szacunek – “Bóg kocha każdego człowieka – powtórzyli biskupi zebrani na ostatnim Synodzie o młodzieży – i podobnie czyni Kościół, ponawiając swoje zaangażowanie w zwalczanie wszelkiej dyskryminacji i przemocy na podstawie płciowości”.

Czytaj więcej: Atak terrorystyczny we francuskim więzieniu

Podkreślili dalej, że akty homoseksualne są sprzeczne z nauczaniem Kościoła opierając się na punkcie KKK 2358 – “Powinno się traktować je te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”.

Oraz na punkcie 2359 KKK ponaglając takie osoby do życia w czystości – “Osoby homoseksualne są wezwane do czystości”.

Rodzice nadrzędnym elementem w edukacji seksualnej

Biskupi powołali się także na nauczanie papieża Franciszka z adhortacji “Amoris Laetitia” pkt. 280 – “Sobór Watykański II podniósł potrzebę „pozytywnego i mądrego wychowania seksualnego”, skierowanego do dzieci i młodzieży, „odpowiedniego do wieku”, „wykorzystując postęp nauk psychologicznych, pedagogicznych i dydaktycznych”.

https://medianarodowe.com/urzednicze-gangi-zabily-dydaktyke/

Także wskazując, że edukacja seksualna powinna z odpowiednią wrażliwością podchodzić do wieku dzieci i młodzieży [281] – “Informacja musi docierać  w odpowiednim czasie oraz w sposób stosowny do przeżywanego etapu. Nie należy nasycać ich danymi, bez rozwijania zmysłu krytycznego wobec inwazji propozycji, w obliczu niekontrolowanej pornografii i przeciążenia bodźcami, które mogą okaleczyć seksualność”.

“Popieramy działania zmierzające ku temu, aby to rodzice mieli decydujący wpływ na kształtowanie swoich dzieci. Należy dołożyć wszelkich starań, aby każdy uczeń i uczennica byli otoczeni szczególną opieką ze strony dyrekcji, pedagogów, nauczycieli, zwłaszcza gdy są zagrożone jakąkolwiek formą przemocy czy dyskryminacji”

  – zaznaczyli Biskupi.

Na zakończenie podziękowano rodzicom i wiernym za obronę wartości chrześcijańskich – “Dziękujemy rodzicom i wszystkim wiernym za podjęte działania w celu obrony wartości chrześcijańskich”.

Opinia Posła Winnickiego

Poseł Robert Winnicki Prezes Ruchu Narodowego oświadczył na Twitterze, że biskupi nie zabrali zdecydowane sprzeciwu wobec ruchów LGBT – “biskupi Warszawy wydali wreszcie oświadczenie, w którym nie wyrazili stanowczego sprzeciwu i nie nazwali zła złem a demoralizacji demoralizacją”.

Treść całego oświadczenia

archwwa.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY