REKLAMA

Condé-sur-Sarthe: Atak terrorystyczny we francuskim więzieniu

Condé-sur-Sarthe: Atak terrorystyczny we francuskim więzieniu

Małżonka osadzonego symulowała złe samopoczucie, aby zwabić strażników i dźgnąć ich nożem.

Ponad godzinę trwało oblężenie więzienia Condé-sur-Sarthe (Orne) przez jednostkę RAID, gdzie przebywał więzień-napastnik, Michael Chiolo i jego żona. Oboje odmówili poddania się.

REKLAMA

„Naprawdę daliśmy im czas do negocjacji, możliwość poddania się i nic ze tego się nie udało, dlatego wymagana była interwencja” – mówi Jean-Baptiste Dulion, dowódca jednostki RAID. Kobieta rzuciła się na policję i została zastrzelona. Więzień-napastnik został ranny.

Michaël Chiolo chciał pomścić Cherifa Chekatta

Condé-sur-Sarthe ma możliwość widzenia w pokojach intymnych. Michaël Chiolo i jego żona znajdowali się w jednym z takich pomieszczenień, które pozwala spędzić trochę czasu w całkowitej prywatności. Nagle kobieta poinformowała, że źle się czuje – na pomoc żonie osadzonego przybiegło dwóch strażników. Kobieta i mężczyzna dźgali ich wielokrotnie nożami.

Ranni strażnicy uciekli, zamykając jednocześnie napastników w pomieszczeniu. Para oznajmia, że ​​mają pas z ładunkami wybuchowymi, który okazał się jednak fałszywy.

CZYTAJ TAKŻE: Francuscy imigranci mszczą się za śmierć swoich kolegów – całonocne zamieszki i brutalne starcia z policją

Jak się okazało więzień-napastnik, chciał pomścić Cherifa Chekatta, sprawcę ataku terrorystycznego ze Strasburga (Bas-Rhin). Mimo, że Michaël Chiolo znajdował się na liście S (lista osób podejrzanych o radykalizm), jego dobre zachowanie w więzieniu pozwoliło mu uzyskać dostęp do pomieszczenia intymnego i zaproszenia żony. Prawdopodobnie noże, zostały przemycone przez żonę.

FranceInfo
REKLAMA

Komentarze