Israel Katz jest przede wszystkim idiotą – grzmi izraelski dziennikarz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ źródło: wikipedia

W rozmowie dla polskiego dziennika “Rzeczpospolita” Eldad Beck z izraelskiej gazety “Israel Hayom” wyznał, że “Israel Katz jest przede wszystkim idiotą” wypowiadając się tak negatywnie o Polsce jako Minister Spraw Zagranicznych.

Czytaj więcej: Netanjahu z poważnymi zarzutami: Afera korupcyjna

Israel Katz w czasie szczytu dotyczącego sytuacji na bliskim wschodzie organizowanego przez amerykanów wypowiedział skandaliczne słowa na temat Polaków – “Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

“Nie zdał sobie sprawy, że właśnie został mianowany ministrem spraw zagranicznych, sądził, że nadal jest ministrem infrastruktury, że może mówić co tylko chce” – powiedział dla Rzeczpospolitej, Eldad Beck.

Izraelski dziennikarz gazety “Israel Hayom” wyznał, że “Israel Beck jest przede wszystkim idiotą”.

Bez zbędnego ukrywania wyznał również, że niegdyś sam czuł obrzydzenie do Polaków. Mówi, iż żydzi myślą, że Niemcy wybudowali obozy zagłady w Polsce, bo “wiedzieli” o rzekomym antysemityzmie Polaków.

“Dopiero kryzys, który wybuchł rok temu, zmusił mnie do wsłuchania się w polską narrację. Wtedy po raz pierwszy zacząłem czytać o skali polskiej tragedii, ale też o Polakach, którzy ryzykowali własnym życie, aby ratować Żydów” – przyznał się rozmówca.

Antysemityzm Niemców

Jak wyznaje w rozmowie z polskim dziennikiem, mieszkający obecnie w Berlinie Eldad Beck czuje antyizraelskość.

“W Izraelu dominują liberalne i lewicowe media, które nie są zainteresowane relacjonowaniem antysemityzmu w zachodniej Europie, bo (…) wywodzi się on z lewicowych ugrupowań i wspólnot muzułmańskich. To nie są dla nich pożądane cele krytyki” – wyznaje Beck.

Jego zdaniem Izraelczycy przyjeżdżający do Polski mogą się czuć bezpiecznie – “Synagogi w Polsce nie muszą być chronione przez policję”.

DoRzeczy / Rzeczpospolita

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY