Łukaszenka: Białoruś nigdy nie będzie źródłem konfliktu, zwłaszcza dla Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podczas “Wielkiej rozmowy z prezydentem” w Mińsku, przywódca sąsiedniego kraju Aleksandr Łukaszenka podzielił się spostrzeżeniem na temat zwiększonego budżetu na obronę narodową Polski, gdzie nasz rząd planuje wydać do 2026 roku blisko 185 mld złotych.

Czytaj więcej: Francuzi się zbuntowali – nie będzie sprzedaży hidżabu w wersji sportowej

Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka wspomniał o polskim budżecie obronnym, mówiąc – “Polska zamierza wydać na armię 50 mld dolarów do 2026 roku. I wszyscy milczą”.

“A jeśli jutro ktoś napisze, że Rosja zamierza umieścić na zachód od Moskwy dodatkowy pułk, to będzie wielki skandal. Trzeba wypracować spójne kryteria podejścia do takich spraw” – dodała głowa państwa Białorusi.

Zdaniem Adama Eberhardta z Ośrodka Studiów Wschodnich władze Białorusi szykują medialny grunt pod rosyjską bazę lotniczą – “Władze Białorusi najwyraźniej szykują medialny grunt pod ustępstwa wobec Rosji w sprawie bazy lotniczej”.

Białoruś nie będzie uczestnikiem napaści na Polskę

Prezydent wykluczył możliwość uczestnictwa w ataku na Polskę – “Białoruś nigdy nie będzie źródłem żadnych wojen i konfliktów, zwłaszcza dla Polski”.

Jak wspomniał, jego kraj nie płaci Rosji za jej bazy wojskowe ulokowane u naszego białoruskiego sąsiada. W Hancewiczach umiejscowiona jest stacja radiolokacyjna, natomiast w Wilejkach punkt łączności z marynarką wojenną.

“Rosja nie płaci Białorusi za swoje bazy wojskowe na terytorium naszego kraju” – podkreślił Łukaszenka.

W Mińsku odbywa się po raz drugi “Wielka rozmowa z prezydentem”, podczas którego Prezydent odpowiada na pytania mediów. Uczestniczą w tym również przedstawiciele władz, opozycja polityczna, organizacje społeczne.

Onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY