Kukiz traci koalicjanta: “Nie będzie komitetu z Europą Ojczyzn”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Marek Jurek ogłosił, że upadł pomysł na koalicję do wyborów europarlamentarnych. “Mimo wstępnych uzgodnień nie powstanie komitet wyborczy Kukiz’15-Europa Ojczyzn” – informuje na Twitterze.

Poseł Marek Jakubiak zamierzał stworzyć koalicję do wyborów europarlamentarnych wspólnie z Prawicą RP. Zapowiedział to w dzisiejszym “Kwadransie politycznym” na antenie TVP 1. Razem z Markiem Jurkiem chcieli, aby dołączył do nich Kukiz, rozmowy miały być już finalizowane.

Okazało się jednak, że do takiej koalicji nie dojdzie – “Mimo wstępnych uzgodnień nie powstanie komitet wyborczy Kukiz’15-Europa Ojczyzn. Szkoda, bo mógł przedstawić poważną koncepcję suwerennej polityki polskiej na forum europejskim” – lakonicznie poinformował Jurek.

Jurek i Jakubiak chcą, aby do ich list dołączył także Robert Gwiazdowski ze swoją partią. Jak zaznaczyli chcą wspólnie „pracować nad zbudowaniem szerokiej, silnej koalicji niezależnej prawicy” na eurowybory.

Czytaj także: Kukiz w RMF24: Nie będę premierem, bo się do tego nie nadaję

Z kim w takim razie pójdzie Kukiz? Prawdopodobnie zawiąże koalicję z partią rządząca, czyli PiS. Rzeczpospolita podaje, że do koalicji dąży lider ugrupowania, a więc Paweł Kukiz – W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 odbył serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą.

Prawo i Sprawiedliwość dąży do drugiej kadencji. Chcąc pozostać przy władzy szuka koalicjanta – jak zaznacza Rzeczpospolita rozmowy ws. współpracy trwają, jednak PiS obserwuje spadające notowania Kukiza i rozważa również inne scenariusze.

wpolityce/medianarodowe
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY