REKLAMA

Kukiz w RMF24: Nie będę premierem, bo się do tego nie nadaję

Kukiz w RMF24: Nie będę premierem, bo się do tego nie nadaję

Kukiz wystąpił dzisiaj w Porannej rozmowie w RMF FM. W audycji poruszył temat m.in. najbliższych wyborów – „Mam wrażenie, że pan, jak niedźwiedź, postanowił przespać zimę” – powiedział Kukizowi Mazurek.

REKLAMA

Kukiz odniósł się do swojej nieobecności w mediach oraz do najnowszego sondażu IBRiS, w którym ruch Kukiz’15 zdobył tylko 4% – Chciałem przede wszystkim przespać wszystkie zawirowania, skandaliczne i nieetyczne sytuacje, które miały miejsce po śmierci prezydenta Adamowicza. Nie chciałem uczestniczyć w tej teoretycznej walce z mową nienawiści, a w praktyce dalszym nakręcaniu konfliktów między Polakami – tłumaczy.

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1092717266314166272

Polityk poruszył w rozmowie także możliwość współpracy z Robertem Biedroniem. Stwierdził, że gdyby lider Wiosny był postacią nową, świeżą na tym rynku, (…) to bardzo mocno by się zainteresował współpracą z nim.

Robert Biedroń zamiast tego mówi: „Chcę i będę premierem”. Myśli pan, że mu się uda? Że będzie premierem? – zapytał gościa redaktor Mazurek.

To niech będzie. Jeżeli będzie, to będzie, nie? Ale tutaj nie chodzi… Wie pan, moja działalność nie polega na tym, by dążyć do objęcia władzy, tylko polega na tym, żeby mieć taki wpływ na władzę, aby ta władza zmieniła podstawowe zasady obowiązujące w relacjach obywatel-państwo. Żeby władza pełniła rolę służebną względem obywatela, a nie obywatel względem władzy. To jest podstawowa sprawa – odpowiedział Kukiz.

Polityk skomentował również rozłamy z Kukiz’15 – Na razie jeszcze odwilży nie było, do wiosny to my musimy jeszcze długo poczekać. Będziemy na wiosnę czekali aż do tego momentu, dopóki ludzie nie zrozumieją, że cały mankament i te wszystkie zdarzenia, z którymi mamy ostatnio do czynienia, wynikają właśnie z konstrukcji ustrojowej. Ja to będę z uporem maniaka powtarzał.

W rozmowie stanowczo podkreślał, że nie chce POLexitu, a jedynie reformować UE – Należy Unię zachować, ale Unię należy zmodyfikować, zreformować z całą pewnością.

REKLAMA

Komentarze