Komisja Europejska daje zielone światło budowie kanału na Mierzei Wiślanej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wizualizacja kanału

Wizualizacja kanału / Fot. YouTube

Michał Kania poinformował, że Komisja Europejska wyraża aprobatę dla polskiej inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej i utworzenia tym samym nowej trasy żeglugowej.

“Po spotkaniu na poziomie eksperckim dyrektorów przedstawiciele Komisji Europejskiej potwierdzili konieczność budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną” – Komisja Europejska daje pozwolenie, powiedział dyrektor biura prasowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Czytaj więcej: Donosy na Zofię Klepacką: LGBT chce zniszczyć dorobek sportowy

“Poprosili o kontynuację rozmów celem omówienia kwestii technicznych. W najbliższym czasie zostaną wyznaczone terminy kolejnych spotkań” – zaznaczył Michał Kania. 

Zwierzęta są bezpieczne

Ministerstwo uspokaja mówiąc, że środowisko naturalne nie ucierpi na budowie kanału żeglugowego, dlatego że wszelkie procedury związane z ochroną środowiska zostały zachowane.

Czytamy na Twitterze TV Trwam oddziału pomorskiego –

“Mamy również dowody, że inwestycja nie będzie oddziaływać na środowisko i nie ucierpią zwierzęta, a procedury związane z ochroną środowiska w tym procesie przygotowawczym zostały dochowane”

https://twitter.com/trwam_tv/status/1101404090209325056

Komisja Europejska w piętek spotkała się z przedstawicielami polskich władz. Tematem były kwestie powiązane z planowaną przez polski rząd inwestycją przekopu Mierzei Wiślanej.

TVP Info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY