Pakistan oraz Indie na krawędzi wojny: W tle groźba ataku nuklearnego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pakistan poinformował, że zestrzelił 2 indyjskie myśliwce. W odpowiedzi Indie przechwyciły trzy wrogie maszyny, które wleciały w sporny teren Kaszmiru.

Czytaj więcej: Już dziś Koalicja Propolska zaprezentuje oficjalną nazwę komitetu!

Dzień wcześniej w nalocie na Pakistan zrzucono bomby na ośrodek terrorystyczny według ustalonej przez indyjski wywiad wiedzy. W regionie nadal wrze. Państwa nie mogą dojść do porozumienia.

Jak podaje Russia Today co najmniej 3 maszyny F-16 przekroczyły indyjską granicę, a 2 indyjskie myśliwce zostały zestrzelone. Jeden ze zestrzelonych samolotów rozbił się w Kaszmirze zabijając dwóch pilotów i cywila.

Siły powietrzne Indii we wtorek naruszyły przestrzeń powietrzną Pakistanu niszcząc za pomocą bomb obozy szkoleniowe terrorystów w wyniku tego zdarzenia zginęło 300 osób. Nalot był odpowiedzią na wcześniejszy zamach, do którego doszło w indyjskiej części Kaszmiru.

Pakistan natychmiast potępił ruch Indii. Wysłali oni wówczas drona do Indii, który został zestrzelony. Władze zastrzegły sobie prawo do reakcji na wtargnięcie w wybranym przez siebie miejscu i czasie.

Mocarstwa atomowe

Największym zagrożeniem w trwającym od dekad konflikcie jest posiadanie przez oba kraje sporej ilości głowic atomowych.

Szacunkowo Pakistan posiada około 150 pocisków zdolnych zniszczyć wroga, natomiast Indie mają przechowywane w sumie 140 głowic nuklearnych.

wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY