REKLAMA

Robert Winnicki o PiS: Rząd sterowany z Waszyngtonu [WIDEO]

Robert Winnicki o PiS: Rząd sterowany z Waszyngtonu [WIDEO]

Gościem redaktora Michała Jelonka w Mediach Narodowych był poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Tematem spotkania były wydarzenia bieżące.

Robert Winnicki w pierwszej kolejności odniósł się do konwencji wyborczej Grzegorza Brauna w wyborach na prezydenta Gdańska, która miała miejsce w dniu wczorajszym.

REKLAMA

– Myślę, że Gdańsk przeżywa swoje patriotyczne przebudzenie – entuzjastycznie powiedział poseł Ruchu Narodowego. – Nie chciałbym już słyszeć, że „Gdańsk to jest polskie Palermo, czy polska Sycylia” i właśnie kandydatura Grzegorza Brauna może się temu przeciwstawić. – dodał.

W swoim komentarzu nie szczędził także krytyki partii rządzącej. Szczególnie ostro odniósł się do propozycji przedstawionych na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

– Zupełny brak reform gospodarczych, rozumianych jako uproszczenie prawa gospodarczego. To się składa wszystko na ponury obraz. – komentował poseł Winnicki. – Mamy cały czas deficyt budżetowy, oni zwiększają wydatki, a nie reformują państwa. To jest, niestety scenariusz taki, może to za duże słowo ale wenezuelski. – podsumował polityk Ruchu Narodowego.

Zapytany o swój wpis na twitterze dotyczący kształtującej się obecnie sceny politycznej w Polsce dokonał rozwoju analizy.

– Mamy sterowany z Waszyngtonu, pseudo-patriotyczny, a socjalistyczny obóz pisowski. Mamy liberalny, centro-lewicowy obóz Grzegorza Schetyny, który bierze już wszystko, PSL, SLD – układ się domknął. No i wydaje się, że trzeci będzie Biedroń, z turbo gejowskim, socjalistycznym programem.- powiedział Winnicki. – No i jest wreszcie koalicja propolska, narodowo-wolnościowa. Warto ten projekt poprzeć. – dodał.

Ostro odniósł się także do podpisanej, przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, deklaracji na rzecz środowisk homoseksualnych.

– Będą „gej-friendly” firmy wybierane do przetargów. No przecież to jest jakieś kompletne postawienie na głowie. – skomentował poseł RN, zarzucając deklaracji sprzeczność z ustawą o przetargach publicznych. – To jest lewacka, homo-genderowa rewolucja. – dodał i zadeklarował, że Ruch Narodowy, wraz z Kają Godek będą przeciwdziałać realizacji takich postulatów.

Całość wystąpienia w materiale poniżej, zapraszamy:

REKLAMA

Komentarze