s. Michaela Pawlik o szkodliwości diet wegetariańskich i wegańskich [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

Gościem red. Michała Murgrabii w kolejnym już odcinku z cyklu “Kościół, Naród, Państwo” była siostra Michaela Pawlik, dominikanka zajmująca się tematyką zagrożeń dla duchowości katolickiej. W programie zostały poruszone kwestie diet wegetariańskich i wegańskich, które, choć niepozorne – mogą być duchowym zagrożeniem.

Siostra Pawlik stwierdziła, że niezwykle modne dzisiaj diety wykluczające pokarmy pochodzenia zwierzęcego mają swoje korzenie w praktykach duchowych Dalekiego Wschodu. Mówi, że podczas pobytu w Indiach popierała dietę wegetariańską ze względu na wysokie temperatury występujące w tym regionie i związany z tym brak apetytu na potrawy mięsne. Dodała jednak, że ludzie pochodzący z wyższych kast unikają takich pokarmów, ponieważ nie chcą narazić się na “gorsze wcielenie”. Jest to związane z wiarą w reinkarnację.

Czytaj również: Dr Mandrela o zagrożeniach związanych z New Age[WIDEO]

“(…) wiara w reinkarnację, która uczy, że dusza, która jest energią życia jest zarówno z roślinach, zwierzętach i ludziach (…) i ta dusza rzekomo przez oddychanie, odżywianie itd., ona się coraz bardziej rozwija, potęguje, doskonali i przechodzi z jednego ciała w drugie. I własnie, jeżeli my przyjmiemy wiarę, że dusza, która (rzekomo) jest w zwierzęciu, ona kiedyś będzie również miała kształt ludzki (…) to się tak podchodzi do takiego zwierzęcia jak (…) do dziecka. (…) Więc to jest wynikiem wiary, żeby nie przeszkodzić rozwojowi duszy w danym zwierzęciu – tego zwierzęcia nie zabija się.” – tłumaczy dominikanka.

Diety wegańskie szkodliwe dla zdrowia

Siostra poinformowała również o szkodliwości dla zdrowia fizycznego spowodowanego przez brak spożycia białka pochodzenia zwierzęcego. Red. Murgrabia zacytował słowa profesora medycyny Stanisława Grochmala z jego książki “Teoria i metodyka ćwiczeń relaksowo-koncentrujących”.

“Dieta joginów pozbawiona bywa białka pochodzenia zwierzęcego. Jak wiadomo, białko komórek ludzkiego organizmu składa się z 20 aminokwasów. Jednak jest kilka takich aminokwasów, których brak jest w białku roślinnym, więc muszą być one podane z pożywieniem pochodzenia zwierzęcego. W przeciwnym wypadku, nasze białko będzie nieprawidłowo zbudowane, a co za tym idzie, następował będzie szybszy jego rozpad, a w efekcie tzw. kwasica metaboliczna.”

Całość materiału można obejrzeć poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY