Przekop Mierzei Wiślanej staje się faktem – wycięto drzewa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. olsztyn.uw.gov.pl

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Jerzy Krefft poinformował wysłannika Polskiej Agencji Prasowej o zakończeniu prac wycinkowych na planowanej trasie kanału – “Wycinka jest zakończona. Wszystkie drzewa, które miały być wycięte, zostały wycięte”.

Czytaj więcej: Robert Winnicki brutalnie obnaża indolencję Sakiewicza

Ścięte drewno ma zostać usunięte do końca lutego, natomiast pozostałe gałęzie do końca marca – przekazał dodatkowo rzecznik.

W krótkim materiale wideo reportera Radia ZET Macieja Bąka ukazanym na Twitterze widać dokładnie odległość pomiędzy Mierzeją, a Morzem Bałtyckim. Przekop Mierzei ruszy wkrótce.

Przekop Mierzei problemem dla KE

W środę rano minister środowiska Henryk Kowalczyk mówił o niepotrzebnej histerii opozycji oraz o prośbie Komisji Europejskiej ws. przekopu Mierzei Wiślanej.

“Biorąc pod uwagę skalę to rzeczywiście jest histeria. 23 hektary lasu w porównaniu do setek hektarów przy budowie autostrad to rzeczywiście mało” – mówił dla money.pl

“Minister Gróbarczyk jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji Europejskiej”

Do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej został przesłany list od Komisji Europejskiej w sprawie pilnego spotkania. Z treści listu wynika, że komisja ma wątpliwości co do przeprowadzanych przez Polskę prac.

Sprawę skomentowała rzecznik rządu Joanna Kopcińska – “Minister Gróbarczyk jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Na bieżąco informuje, jest z nimi w stałym dialogu”.

Kanał w miejscowości Nowy Świat ma liczyć ok. 1,3 tys. m długości i 5 m głębokości. Dzięki niemu możliwe ma być wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości do 100 m i szerokości do 20 m. Inwestycja ma kosztować 880 mln zł.

money.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY