Dwóch Polaków zginęło w pożarze w niemieckim Lambrecht

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak podaje prokuratura – Dwie z pięciu ofiar śmiertelnych pożaru domu w Lambrecht są narodowości polskiej, mężczyźni w wieku 43 i 54 lat. Tożsamości kolejnych ofiar jeszcze nie ustalono. Wiadomo, że są to dwie kobiety i jeszcze jeden mężczyzna.

W nocy z czwartku na piątek wybuch pożar w domu wielorodzinnym. Okoliczni mieszkańcy poinformowały odpowiednie służby o danym zdarzeniu. Nie wiadomo dotychczas co było przyczyną pożaru. Nie wykluczone, że mogła być to usterka techniczna lub czyjaś nieostrożność.

Czytaj także: Wolontariusz z Indonezji podchodził do chłopców i imitował akt seksualny

Jak pisze niemiecka agencja prasowa, nic nie wskazuje na razie o “działaniu z zewnątrz”. Rzecznik straży pożarnej poinformował, że ze wstępnych ustaleń wynika brak czujnika dymu w spalonym mieszkaniu.

Policja poinformowała, że pozostałych mieszkańców z innych lokali bezpiecznie ewakuowano. Zginęły tylko osoby z objętego pożarem miejsca.

Podobne pożary z ofiarami śmiertelnymi w Niemczech zdarzają się bardzo rzadko. Ostatnim przypadkiem jest pożar w Pforzheim (Badenia-Wirtembergia – red.) z października 2015 roku gdzie zginęły dwie osoby, czy też wypadek z marca 2013 roku z miejscowości Backnang z tego samego Landu co poprzednio, gdzie zginęła kobieta wraz z siedmiorgiem dzieci.

PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY