Ukraina: Zakaz wjazdu dla mężczyzn z Rosji. “Stosowane są wzmożone środki kontroli”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ukraina ograniczyła prawo wjazdu do kraju dla mężczyzn – zakaz jest restrykcyjnie przestrzegany zwłaszcza jeśli chodzi o obywateli Federacji Rosyjskiej.

Na przejściach granicznych stosowane są wzmożone środki kontroli. Ograniczony został wjazd cudzoziemców, przede wszystkim obywateli Federacji Rosyjskiej. Obywatele Federacji Rosyjskiej płci męskiej w wieku 16-60 lat nie są przepuszczani – informuje media szef Straży Granicznej Ukrainy.

Ograniczenia będą przestrzegane do końca stanu wojennego – czyli do 26 grudnia. Ukraińskie władze zastrzegły jednak, że cudzoziemcy będą przepuszczani na granicach jeśli przyjechali w związku z pogrzebem bądź też z misją humanitarną.

Czytaj więcej: Kijów: Armia Ukrainy została postawiona w stan pełnej gotowości bojowej

Są to działania, które nie pozwolą Federacji Rosyjskiej na formowanie tutaj oddziałów prywatnych armii, które w rzeczywistości reprezentują siły zbrojne Federacji Rosyjskiej, i nie pozwolą im (Rosjanom) na powtórkę operacji, które starali się przeprowadzić w 2014 roku – mówi Poroszenko.

W związku z ostrzelaniem i zajęciem przez Rosję trzech okrętów ukraińskiej marynarki wojennej w Cieśninie Kerczeńskiej armia Ukrainy została postawiona w stan pełnej gotowości bojowej.

Sztab Sił Zbrojnych w Kijowie wydał specjalny komunikat, w którym poinformował o stanie SZ Ukrainy – Na podstawie decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w sprawie wprowadzenia stanu wojennego naczelnik Sztabu Generalnego, głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy wydał rozkaz postawienia rodzajów i jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy w stan pełnej gotowości bojowej.

forsal

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY