REKLAMA

Kijów: Armia Ukrainy została postawiona w stan pełnej gotowości bojowej

Kijów: Armia Ukrainy została postawiona w stan pełnej gotowości bojowej

W związku z ostrzelaniem i zajęciem przez Rosję trzech okrętów ukraińskiej marynarki wojennej w Cieśninie Kerczeńskiej armia Ukrainy została postawiona w stan pełnej gotowości bojowej.

REKLAMA

Sztab Sił Zbrojnych w Kijowie wydał specjalny komunikat, w którym poinformował o stanie SZ Ukrainy – Na podstawie decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w sprawie wprowadzenia stanu wojennego naczelnik Sztabu Generalnego, głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy wydał rozkaz postawienia rodzajów i jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy w stan pełnej gotowości bojowej.

Wczoraj rosyjskie siły ostrzelały, a następnie przejęły trzy ukraińskie okręty. Prezydent Poroszenko w związku z atakiem zorganizował nadzwyczajne zebranie Rady Najwyższej. Przywódca Ukrainy nie ukrywa, że domaga się wprowadzenia stanu wojennego.

Czytaj więcej: Rosja zaatakowała ukraińskie okręty. „Wojna na naszej ziemi i poza nią”

Do sprawy odniósł się również szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin, który stwierdził, że Rosja po raz kolejny dokonała aktu agresji przeciwko Ukrainie. „Atak ten jest nie tylko na nas, ale i na cały cywilizowany świat. Teraz wojna z Federacją Rosyjską jest na naszej ziemi i poza nią. Pracujemy razem, aby odeprzeć agresję” – napisał polityk.

onet.pl

 

REKLAMA

Komentarze