Merkel mocno skrytykowana przez europosłów po ogłoszeniu planów tworzenia armii unijnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Powinniśmy pracować nad tym, by pewnego dnia mieć prawdziwą europejską armię – powiedziała wczoraj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Słowa te wywołały gorączkowe reakcje na sali plenarnej. Przyjęto je zarówno oklaskami, jak i buczeniem. Gdy udzielono głosu europosłom, niektórzy skorzystali z okazji, by skrytykować szefową niemieckiego rządu.

Jednym z nich był Bernard Monot, który po zmianie nazwy Frontu Narodowego na Zjednoczenie Narodowe zasilił niewielkie ugrupowanie Powstań Francjo (Debout la France, DLF) – partię eurosceptyczną, gaullistowską i narodowo-konserwatywną. Oskarżył on kanclerz Niemiec o zrujnowanie UE poprzez przyjęcie 4 milionów imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Ostrzegł, że „najgorsze czasy” dopiero nadejdą, kiedy 10 milionów tak zwanych migrantów ekonomicznych ucieknie do Europy.

Czytaj także: Merkel chce “prawdziwej europejskiej armii”. PiS poprze pomysł?

Pani 13 lat utrzymywania się przy władzy doprowadziło Unię Europejską do gospodarczego, społecznego i kulturowego załamania. To, co przejdzie do historii dzięki Pani polityce, to kompulsywna i jednostronna decyzja o otwarciu Niemiec dla migrantów, wspierana przez pana Junckera. Od 2015 r. Unia Europejska przyjęła łącznie cztery miliony młodych migrantów z powodu tak zwanego prawa do azylu – grzmiał Francuz.

Były przywódca UKIP – Nigel Farage podziękował kanclerz Niemiec za… pomoc w zapewnieniu jego krajowi Brexitu. Farage stwierdził, że polityka imigracyjna i Merkel, w której ponad milion migrantów wtargnęło do Niemiec, pomogła zwolennikom Brexitu „przekroczyć granicę”. Zwracając się do kanclerz Niemiec, Farage powiedział:

Pani Merkel, dziś rano wielu z eurosceptyków wygwizdywało panią, ale Brytyjczycy powinni właściwie na Pani cześć wiwatować. Bez Pani nigdy byśmy się nie pogodzili z Brexitem i bardzo za to dziękuję.

Brytyjski eurodeputowany skrytykował także działania w kierunku stworzenia europejskiej armii, twierdząc że zerwanie więzi z UE może być teraz postrzegane jako „wyzwolenie”.

To Unia Europejska, o której teraz nam się mówi, iż ma stać się imperium, zmilitaryzowaną Unią Europejską, niedemokratyczną Unią Europejską, Unią Europejską która dąży do ciągłego rozszerzania się na wschód. To Unia Europejska, która rozpoczęła nową zimną wojnę ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY