Bąkiewicz u Żakowskiego. “Powinienem tu przyjść w koszulce: Konstytucja”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Nie ma takiego prawa, że prezydent czy strona rządowa może „wypisać” jakiś marsz – tłumaczył wiceszef Obozu Narodowo-Radykalnego i organizator Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Organizator Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz był gościem Jacka Żakowskiego w poranku radia TOK FM, gdzie mówił o planowanym na niedzielę wydarzeniu oraz tym jak Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podchodzi do marszu organizowanego przez prezydenta i premiera.

– Ja idę na marsz, który organizuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, który się nazywa Marsz Niepodległości. My pana prezydenta na pewno zapraszamy na nasz marsz, tak jak wielokrotnie mówiliśmy – tłumaczył Bąkiewicz. – Marsz Niepodległości idzie od 2010 roku, myślę że wpisał się w krajobraz Warszawy i Polski – dodał wiceszef ONR.

„Pan umie udawać demokratę”

Na pytanie Żakowskiego, czy organizatorzy Marszu Niepodległości „nie przyjmują do wiadomości, że prezydent Duda »wypisał Marsz Niepodległości« i organizuje swój”, Bąkiewicz odpowiedział: „Nie ma takiego prawa, żeby prezydent Duda lub rząd „wypisał” jakiś marsz, takie prawo nie istnieje, prawo jest tutaj nieprecyzyjne”.

Dalej gość Jacka Żakowskiego powołała się na analizy prawne, które wskazują, że Marsz Niepodległości może zgodnie z prawem przejść ulicami Warszawy. – W tej chwili są dwa zgromadzenia (…) my robimy imprezę narodową (tak jak prezydent Duda – red), trzeba pamiętać, że to impreza oddolna, społeczna, a na potrzeby tego radia można powiedzieć, że obywatelska – dodał.

– Z pana jest dobry kameleon – skomentował te słowa Żakowski, na co Bąkiewicz odpowiedział: „Uczę się od pana”. – Ale ja nie umiem udawać narodowca, a pan umie udawać demokratę – stwierdził Żakowski.

W dalszej części rozmowy Bąkiewicz stwierdził, że do radia TOK FM powinien przyjść w koszulce z napisem „Konstytucja”.

– Takie zdjęcie sobie zrobiłem, widziała pan – zwrócił się wiceszef ONR do Żakowskiego. Dziennikarz zapewnił w odpowiedzi, że „ile razy Bąkiewicz założy taką koszulkę, może wpadać” do TOK FM.

 

DORZECZY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY