Winnicki: Marsz Niepodległości ruszy, będzie morze biało-czerwonych flag!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Robert Winnicki

Poseł Robert Winnicki / Fot:Twitter

W najbliższą niedzielę o godzinie 14 z Ronda Dmowskiego ruszy wielki, uroczysty Marsz Niepodległości na 100-lecie niepodległości pod hasłem “Bóg, Honor, Ojczyzna”! Dokładnie tak! Wbrew zamordystycznym zakusom euroliberałów, w Polsce, w której trzeba niestety 100 lat po odzyskaniu niepodległości walczyć o podstawowe prawa obywatelskie – powiedział Robert Wiinicki w Sejmie.

Co roku środowiska narodowe organizują marsz niepodległości. Co roku [jest – red.] – również i w tym roku – będzie to największa uroczystość tego typu. Co roku jest to marsz wspólnotowy bo oparty o wartości, które od tysiąca lat przyświecają Polsce i Polakom. To jest marsz na który zapraszamy wszystkich, którzy podpisują się pod hasłem suwerennego państwa polskiego opartego o tożsamość narodową opartego o chrześcijańską tradycje naszego narodu. To są wspólne wartości! To jest hasło “Bóg, Honor, Ojczyzna” i bardzo dobrze, że jest na paszportach.

Zobacz też: Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości! Organizatorzy zapowiadają odwołanie się do sądu!

I bardzo dobrze, że setki tysięcy Polaków w najbliższą niedzielę niezależnie od tych decyzji, które podejmują dzisiaj nieodpowiedzialni włodarze Miasta Stołecznego Warszawy będą maszerowały! I będzie to morze biało-czerwonych flag! Tak właśnie będzie! I to pomimo tego, że dzisiaj różne agentury są temu przeciwne

Zobacz też: Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej w sprawie decyzji o zakazie Marszu Niepodległości

Panie marszałku, Wysoka Izbo! Na szczęście te głosy i ten kompromitujący decydentów Warszawy, Wrocławia i stojących za nimi formacji nie zdemobilizują Polaków. Bo wiemy to już dzisiaj. Wiemy, że dziesiątki tysięcy, setki tysięcy ludzi wybierają się do Warszawy. Od środowisk narodowych, przez katolickie, patriotyczne, po “Solidarność”. Tak! Będziemy razem, wspólnie, godnie manifestować w najbliższą niedzielę, niezależnie od tego, co zrobicie! – powiedział Winnicki.

Zobacz też: Wspomóż finansowo Marsz Niepodległości!

Organizatorzy uważają tę decyzję za skandaliczną i już zapowiadają odwołanie do Sądu Okręgowego. Sąd Okręgowy będzie miał na wydanie postanowienia 24 godziny. Linia orzecznicza sądów jest w tej sprawie jednoznaczna. Organ nie ma możliwości zakazania prewencyjnego danego zgromadzenia, gdyż wolność zgromadzeń jest umiejscowiona w Konstytucji. Dlatego wszyscy widzimy się w Warszawie 11 listopada o godz. 14 na Rondzie Dmowskiego.

Wspomóż finansowo organizację Marszu Niepodległości:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY