REKLAMA

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej w sprawie decyzji o zakazie Marszu Niepodległości

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej w sprawie decyzji o zakazie Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji tegorocznego Marszu Niepodległości. Decyzję przedstawiła dziś na konferencji prasowej.  Organizatorzy Marszu Niepodległości już zapowiadają odwołanie do Sądu Okręgowego od tej decyzji. Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej wydał w tej sprawie oświadczenie.

REKLAMA

Oświadczenie

Marsz Niepodległości jest inicjatywą oddolną, zorganizowaną przez Polaków dla Polaków. Nikt nie ma prawa zabronić nam świętowania setnej rocznicy czy zmusić nas do upaństwowienia społecznego charakteru Marszu. Choćby miasto zakazało organizacji Marszu, choćby się waliło i paliło, “choćby na smokach wojska latające”, Marsz Niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania i tak się odbędzie! Najwyżej w formie zgromadzenia spontanicznego! Nie odwołujemy wyjazdów! Nie rezygnujemy z organizacji! Przeciwnie: apelujemy jeszcze silniej – przyjeżdżajcie na Marsz Niepodległości niezależnie od wszystkiego! Pokażcie, że nie ma siły, która byłaby zdolna nas zatrzymać!

Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej

Zobacz też:Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości! Organizatorzy zapowiadają odwołanie się do sądu!

Komentarz redakcji:

Organizatorzy uważają tę decyzję za skandaliczną i już zapowiadają odwołanie do Sądu Okręgowego. Sąd Okręgowy będzie miał na wydanie postanowienia 24 godziny. Linia orzecznicza sądów jest w tej sprawie jednoznaczna. Organ nie ma możliwości zakazania prewencyjnego danego zgromadzenia, gdyż wolność zgromadzeń jest umiejscowiona w Konstytucji. Dlatego wszyscy widzimy się w Warszawie 11 listopada o godz. 14 na Rondzie Dmowskiego.

 

Wspomóż finansowo organizację Marszu Niepodległości:

Zobacz też:

REKLAMA

Komentarze