Posłanka PIS domaga się likwidacji “gender studies” na polskich uczelniach: “Studia gender nie są nauką, a ideologią”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Posłanka PIS Anna Sobecka domaga się likwidacji tak zwanych “gender studies” na polskich uczelniach. Zwróciła się już w tej sprawie z interpelacją do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Studia gender nie są nauką, ale ideologią. Mamy obecnie do czynienia z wtłaczaniem na siłę ideologii, która zaprzecza człowieczeństwu, jego podstawowym wymiarom, czyli płci, naturze i wypływającej z nich prawdzie o małżeństwie i rodzinie. Państwo w moim przekonaniu nie może finansować studiów sprzecznych z prawem naturalnym i nauką opartą na rozumie- tłumaczy Sobecka.

Czytaj także: Posłanka PIS ostro o filmie “Kler”: To paszkwilancka produkcja

Poseł w swojej interpelacji zadała ministrowi trzy pytania: na ilu uczelniach publicznych w Polsce prowadzone są studia gender? Ilu studentów studiuje w roku akademickim 2018/2019 ten kierunek? Czy ministerstwo rozważa likwidację studiów gender na uczelniach finansowanych przez państwo?

Sobecka powołuje się na przykład Węgier, gdzie wszystkie kierunki “gender studies” zostaną zamknięte i zatrzymany zostanie nabór na rok akademicki 2019/2020.

Przedstawiciele węgierskiego rządu wskazują, że studia gender nie są nauką, lecz ideologią. Ponadto z ekonomicznego punktu widzenia kierunek nie jest racjonalny, co wskazuje, że stworzono go nie w reakcji na wymogi rynku, lecz z innych przyczyn- tłumaczy posłanka.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY