REKLAMA

Posłanka PIS ostro o filmie „Kler”: To paszkwilancka produkcja

Posłanka PIS ostro o filmie „Kler”: To paszkwilancka produkcja

Poseł PIS Anna Sobecka planuje złożyć pozew o wycofanie filmu „Kler” z polskich kin. Na chwile obecną czeka na odpowiedź ze strony ministra kultury.

Zastrzeżenia poseł Sobeckiej budzi przede wszystkim fakt, iż film otrzymał dofinansowanie ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF). Produkcja została więc częściowo dofinansowana z kieszeni polskich podatników.

REKLAMA

Paszkwilancka produkcja korzysta z dofinansowana, podczas gdy wiele wartościowych produkcji nie ma szansy na podobne wsparcie- ocenia poseł Sobecka.

Anna Sobecka tłumaczy, iż na chwilę obecną czeka na pełną informację m.in. na temat finansowania filmu od ministra kultury Piotra Glińskiego- Wtedy podejmę decyzję, czy wystąpić o wycofanie produkcji z kin- tłumaczy.

Jeszcze przed oficjalną premierą obraz wzbudza kontrowersje ze względu na sposób, w jaki przedstawiono w nim księży katolickich w Polsce. Według Smarzowskiego to grupa zakłamanych, pazernych, bezideowych alkoholików, zainteresowanych jedynie seksem- pisze poseł Sobecka do ministra Glińskiego.

Przypomnijmy, iż sam minister Gliński dotychczas bronił się tym, iż film otrzymał dofinansowanie jeszcze od poprzedniego kierownictwa PISF, powołanego za rządów PO- PSL.

pch24.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze