Zastępca prezydenta Gdańska: Warsztaty antydyskryminacyjne mają w tym mieście charakter obowiązkowy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Instytut Ordo Iuris zaprotestował przeciwko nieprawdziwym informacjom zawartym w liście do dyrektorów szkół napisanym przez zastępce prezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka. Chodzi tu o tak zwane warsztaty antydyskryminacyjne, które zdaniem polityka mają mieć na terenie miasta charakter obowiązkowy.

Prowadzona przez Instytut Ordo Iuris akcja “Chrońmy dzieci”  wykazała, iż warsztaty takiego typu prowadzone są zazwyczaj przez organizacje promujące ideologię gender czy postulaty LGBTQ. Rodzice coraz częściej sięgają do przygotowanego przez instytut oświadczenia wychowawczego, które ma pomóc im w obronie należnego im prawa do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Czytaj także: Kampania przeciwko homopropagandzie w ZHP: Większość rodziców nie wie, jakie treści są tam przekazywane

Instytut Ordo Iuris wskazuje między innymi, że “warsztaty antydyskryminacyjne” nie są elementem podstawy programowej, która wymienia listę przedmiotów obowiązkowych. Ponadto prowadzenie “działań antydyskryminacyjnych” przestało być w zeszłym roku obowiązkiem szkoły wynikającym z ministerialnego rozporządzenia.

Chęć podważenia rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego jest przykrym świadectwem postawienia interesu ideologicznych aktywistów ponad elementarnymi prawami rodziców- komentuje mec. Rafał Dorosiński z Ordo Iuris.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY